ZAMÓW
PANEL KLIENTA
catering dietetyczny i diety pudełkowe Warszawa i Mińsk Mazowiecki
ZAMÓW
PANEL KLIENTA

7 KROKÓW DO ZMIANY STYLU ŻYCIA W 2021 ROKU

7 KROKÓW DO ZMIANY STYLU ŻYCIA W 2021 ROKU

Postanowienia noworoczne, często okazują się tylko słowami, gdyż w przypływie emocji i w związku z nadejściem Nowego Roku jesteśmy niezadowoleni ze swoich poczynań w mijającym roku i obiecujemy poprawę. Chęci nie brakuje a taka okazja jest dobrym momentem na wprowadzanie zmian i wyznaczanie postanowień, często wygórowanych, których nie jesteśmy w stanie dotrzymać. Gdy tylko wrócimy do codziennych obowiązków i szarej codzienności po okresie świątecznym, nie jest łatwo wytrwać zwłaszcza w tych zwariowanych czasach i pogoni za lepszym jutrem. Statystyki mówią, że jedynie co 20 osoba wyznaczająca sobie noworoczne postanowienia jest w stanie ich dotrzymać. Jednak już sama myśl o zmianach to dobry znak. Oznacza to, że coś jest nie tak i chcielibyśmy, aby było lepiej. Tylko jak to zrobić? Może łatwiej będzie zrealizować proste cele i stopniowo wprowadzać zmiany, które przyczynią się do poprawy naszego samopoczucia. A o to przecież chodzi. Prawda? Poniżej proste kroki, które warto zacząć stawiać w nadchodzącym roku, by być bardziej szczęśliwym i cieszyć się życiem.

   1. Codziennie znajdź czas tylko dla siebie. Niech to będzie chociaż godzina, by w spokoju usiąść, rozwiązać krzyżówkę, wziąć relaksującą kąpiel, poczytać ulubiona książkę, obejrzeć serial, posłuchać muzyki, czy pomedytować. Każdy relaksuje się na swój sposób. Ważne, by o tym pamiętać i wprowadzić w życie ten rytuał, bo ważne jest, by pamiętać o sobie i robić to co nas uszczęśliwia.

   2. Doceniaj i bądź wdzięczny. W obecnych czasach ludzie mają wiele zmartwieć i problemów. Myślą o przyszłości, przejmują się czymś co się prawdopodobnie nigdy się nie wydarzy i często denerwują się na coś, co nie jest tego warte. Zwolnij i zauważaj teraźniejszość. Zwróć uwagę na piękno natury. Doceniaj każdą chwilę i każdy moment. Nawet drobne rzeczy, są warte by się z nich cieszyć.

   3. Unikaj toksycznych relacji i ludzi, którzy mają na Ciebie negatywny wpływ. Ludzie są różni. W towarzystwie jednych czujesz się dobrze, nadajecie na tych samych falach i lubicie ze sobą spędzać czas. Relacje te warto pielęgnować. Są jednak też tacy, których zachowanie nie do końca nam odpowiada, a po spotkaniu czujemy się wyssani z energii. Tacy ludzie nazywani są „wampirami energetycznymi”. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak i ,że osoba taka przytłacza Cię, najlepiej zrezygnować z takiej znajomości.

   4. Wprowadź do grafiku codzienną aktywność. Niech to stanie się rytuałem. Godzinny spacer przyniesie wiele korzyści. Poprawi przemianę materii i spalanie tłuszczu, pobudzi krążenie, ułatwi zasypianie, wpłynie na pewność siebie i poczucie własnej wartości, złagodzi stres i lęki. Pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Wybierz aktywność, którą lubisz. Mogą to być np. 30 minutowe ćwiczenia, 3 lub 4 razy w tygodniu, więc nie będzie trudno znaleźć na to czas w swoim grafiku zwłaszcza, że po treningu poczujesz się dumny że go wykonałeś 😉

   5. Nawadniaj się. Miej zawsze pod ręką butelkę z woda. Jeśli nie lubisz możesz dodać miód lub cytrynę. Najlepiej zaczynać dzień od szklanki z wodą, gdyż to pobudza proces trawienia. Wskazane są również herbatki ziołowe lub smakowe i kawa w ograniczonych ilościach. Dobrym sposobem są też świeżo wyciskane soki warzywne, owocowe oraz mleko.

   6. Zrezygnuj z cukru oraz przetworzonych dań i przekąsek. W obecnych czasach cukier jest wszędzie i są to ogromne ilości. Nie bez powodu nazywany jest „białą śmiercią”. Nadmiar powoduje chroniczne zmęczenie, nadwagę a często w połączeniu z żywnością przetworzoną grzybicę ogólnoustrojową. Często uzależnia. Ogranicz na początek dodawanie cukru do herbaty, kawy, picie słodzonych napojów i zwracaj uwagę na zawartość cukru w kupowanych produktach.

   7. Jedz zdrowo i regularnie! Włącz do diety warzywa i owoce. W każdym posiłku powinien znaleźć się owoc lub warzywo. Jest to porcja witamin, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i odporności. Ogranicz spożycie czerwonego mięsa na rzecz chudego drobiu i ryb. Jedz jogurty, gdyż maja pozytywny wpływ na pracę jelit, dzięki zawartości bakterii probiotycznych. Spożywaj zdrowe tłuszcze z dobrych źródeł. Dieta to klucz do zdrowia. Jeśli sam nie jesteś w stanie skomponować dobrze zbilansowanej diety, skonsultuj się z dietetykiem. Pomoże Ci ustalić jadłospis i dobierze odpowiednia kaloryczność. Gdy brakuje Ci czasu na gotowanie możesz zamówić catering, który zadba o Twoją dietę i dostarczy pyszne posiłki na cały dzień.

avatar-testimonial-courses

Administrator
Dieto Strefy

Ostatnie posty 

Go to Top