fbpx
Dietostrefa - catering dietetyczny - szybki kontakt
DIETOstrefa Warszawska 63 05-300 Mińsk Mazowiecki Dowóz: Warszawa, Mińsk Mazowiecki +48 505 317 861 biuro@dietostrefa.com
Dietostrefa - catering dietetyczny - nawigacja
Dietostrefa - catering dietetyczny - programy

program: Less gluten

opcja dodatkowa

Less gluten Dietostrefa Catering Dietetyczny Dieta pudełkowa z dostawą

Dieta bezglutenowa, catering ograniczający gluten

Program Less gluten – dieta bezglutenowa nie eliminuje glutenu całkowicie. Nie będziemy Państwa oszukiwać wprowadzając modną opcję „NO GLUTEN” bowiem jest to wprowadzanie Państwa w ogromny błąd. Aby jakakolwiek firma mogła oferować Państwu program z całkowicie wyeliminowanym glutenem musiałaby mieć odizolowaną kuchnie do produkcji tylko i wyłącznie posiłków bez omawianego białka. Białko zawarte w zbożach, produktach mlecznych, przetworach mięsnych jest przenoszone na desce do krojenia, na nożu. Wyjaśniając dalej, krojąc chleb dla osób bez nietolerancji glutenu a potem krojąc tym samym nożem chleb bez białka zapewniającego lepkość, elastyczność i puszystość pieczywa jest ono przenoszone na pieczywo bezglutenowe.

Program LESS GLUTEN, który wprowadzamy do naszej oferty jest skierowany do osób które nie chorują na celiakię a jedynie mają nietolerancję glutenu lub nieceliakalną, niealergiczną nadwrażliwość na gluten lub pszenicę. W przypadku wymienionych dolegliwości dieta z ograniczoną ilością glutenu nie musi być restrykcyjnie stosowana przez całe życie. Wystarczy jedynie jej czasowe zastosowanie.

Opcja LESS GLUTEN może zostać zastosowana w programach: REDUKCJA, WEGETARIAŃSKI, 2000 kcal, SPORT, WORK-BOX, DETOKS, WARZYWA+OWOCE. Opcję z ograniczoną ilością glutenu możemy łączyć także z innymi opcjami np. bez laktozy, bez ryb.


Przykładowy zestaw

dietostrefa śniadanie

Śniadanie

Pasta gyros podana z chrupiącą sałatą w towarzystwie pomidora i papryki podana z pieczywkiem bezglutenowym.
dietostrefa 2 śniadanie

2 śniadanie

Cappuccino pieczarkowe
dietostrefa obiad

Obiad

Filet z indyka podany z ryżem i warzywnym Misz masz
dietostrefa podwieczorek

Podwieczorek

Bezglutenowe babeczki szpinakowe
dietostrefa kolacja

Kolacja

Sałatka capresse z bazylią